Konflikt ako šanca

Kurz vám sprístupní model Nenásilnej komunikácie podľa Marshalla Rosenberga a pomôže vám interaktívnym a zážitkovým spôsobom pochopiť, prečo si niekedy s inými ľuďmi nedokážeme porozumieť, kde leží náš nevyužitý potenciál vo vyjadrovaní svojich myšlienok, pocitov a potrieb a nasmeruje vás na cestu celkového ozdravenia medziľudských vzťahov.
Riešili ste konflikty (aj tie vnútorné) doteraz tak,
- že ste ich obchádzali, alebo utekali od nich
- tvárili sa, že vlastne neexistujú
- s úsmevom na tvári boli k druhým milí a potom ste v noci nemohli spávať
- druhú osobu ohovárali a hľadali si spojencov
- dovolávali sa rozumu
- išli do protiútoku
ale nefungovalo to? Alebo to na nejakú dobu fungovalo, ale už vám to nevyhovuje a už chcete hľadať lepšie riešenia?
Nenásilná komunikácia nás oslobodzuje od našich navyknutých vzorov správania v komunikácii s druhými, ako aj v komunikácii samých so sebou. Je založená na predpoklade, že ľudia sa uchyľujú k násiliu len vtedy, keď nepoznajú iné prostriedky, ako uspokojiť svoje potreby. Pritom nejde o násilie fyzické, násilie začína už v našich myšlienkach.
Nenásilná komunikácia nás učí:
- získať spojenie s tým, čo sa deje v našom vnútri, ale aj vo vnútri nášho partnera, dieťaťa rodiča, kamaráta, kolegyne, či klienta
- počúvať očami, ušami i srdcom
- vyjadriť čo cítim, a čo potrebujem bez hanby, či strachu z odmietnutia
Keďže je dôležité, aby ste sa počas kurzu cítili príjemne, mieru zdieľania svojich osobných zážitkov si určíte sami.
Viac o Nenásilnej komunikácii sa môžete dozvedieť nawww.nenasilnakomunikacia.sk alebo www.cnvc.org.
=====
KDE : Padma Pezinok, M.R.Štefánika 6
KEDY: 26. mája 2018
ČAS: 14:30 -18:30
CENA*: 10 - 20 eur
REGISTRÁCIA: lenka.fikarova@googlemail.com
Cenu odporúčame 10 - 20 €. Cena by nemala byť nikdy prekážkou. Prosím, sami si určite, koľko môžete za kurz zaplatiť podľa Vašej finančnej situácie. Zvoľte si sumu, ktorú si môžete dovoliť a budete mať pritom dobrý pocit z prispievania. Vyššou sumou umožníte, že môžeme kurz ponúkať aj za nižšiu cenu pre tých, ktorí to potrebujú.
======

LENKA FIKAROVÁ


Učiteľka a lektorka kurzov komunikácie. Aktívne sa venuje Nenásilnej komunikácii od roku 2013 (v procese medzinárodnej certifikácie). Absolvovala základný výcvik v modeli Virginie Satirovej (rodinná systemická terapia a rast) a výcvik Životných máp. Je vo výcviku Procesorientovanej psychoterapie.


https://www.facebook.com/ZIVOTAKOSANCA/


"Pracujem ako učiteľka a lektorka a Nenásilnú komunikáciu tým pádom používam každý deň. Veľmi mi pomohla nájsť s deťmi spoločnú reč aj v tých náročnejších situáciách, ktorých je na školách bohužiaľ dosť. Ale v prvom rade je to balzam pre mňa samú - učí ma komunikovať s mojim vnútrom, cítiť naplno emócie a prijímať ich posolstvá. Riadim sa pravidlom, že empatia voči sebe a aj druhým je dôležitejšia ako slová. Mlčať a len počúvať je často omnoho lepšie. A vtedy, keď sa mi práve nedarí žiť podľa vlastných ideálov, pripomeniem si výrok Marshalla Rosenberga, autora Nenásilnej komunikácie: "Anything worth doing is worth doing poorly" (Všetko, čo má zmysel aby sme to robili, má zmysel robiť aj nedokonalo.)

© 2017 JÓGA. M.R.Štefánika 6,  Pezinok
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky